Karadeniz bölgesinde doğasının yanında Artvin Arhavi kestane balı ayrı bir tat ve başka bir şifa kaynağı. Artvin’in en iyi balı hangisidir? Kestane balı hangi hastalığa iyi gelir? Kestane balı nasıl tüketilmelidir? Orjinal kestane balı nereden alınır? Artvin kestane balı fiyatı ne kadardır? Kestane balının rengi nasıl olmalıdır? Türkiye’nin en iyi kestane balı nerede üretilir? sorularına yanıt arayacağız.

Artvin kestane balı Karadeniz bölgesinin daha çok kestane çiçeklerinden arılar tarafından üretilen ballardır. Karadeniz bölgesinde kestane ağaçları daha çok olduğundan arılar tarafından da sevilen ve balı da şifa kaynağı olan ballardır. Kestane ağaçları yanında orman gülü, ıhlamur, dağ çileği ve diğer çiçeklerden de bal alırlar. Artvin’de doğal yollardan elde edilmiş bütün ballar şifa kaynağıdır. Kestane balı bir sürü hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Kestane balı her gün ancak azar zar tüketilmeli çok yendiği taktirde tansiyonu düşürmektedir. Kestane balı rengi eğer çok koyu ise kestane çiçeği oranı yüksek demektir. Kestane çiçeği ne kadar yüksek oranda olursa koyuluk da ona göre artış gösterir.

Kamilet vadisinde üretimi yapılan Artvin Arhavi kestane balları tamamen doğal ve organik ballardır. Hiç bir katkı yapmadan arılarımız tarafından üretilip sağım işlerini gerçekleştiriyoruz. Kamilet kestane balını bize ait olan Mençuna Restorant’da satın olabilirsiniz. Sizlere doğal ve katkısız olduğunu garanti ediyoruz. Türkiye’nin her yerine kargo sistemi ile gönderiyoruz. Kamilet kestane balı fiyatı 2021 yılı süzme bal fiyatı 300-tl dir. Yeni üretim Temmuz ayında sağım yapılmıştır. Karakovan çeçili 400-tl üzerinden satış yapılmaktadır. 2021 yılı kestane ballarımız stoklarımızda sınırlıdır. Siparişler için iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.